Analýza velkých dat ve spolupráci s O2

2017-07-30

Pilotní test spolupráce našeho oddělení s mobilním operátorem O2 odhalil, že "'Hloupé' telefony mají spíš voliči levice".

Eva Žáčková v Magazínu IEEE Women in Engineering

2017-06-13

Magazín IEEE Women in Engineering otiskl exkluzivní rozhovor s vedoucí našeho oddělení, Evou Žáčkovou. Text vyšel v červnu 2017 (volume 11, no. 1).

Jan Romportl v Právu

2017-05-31

25. května 2017 vyšel v Salonu, literární a kulturní příloze Práva, rozhovor s Janem Romportlem. Úvahu nad možnostmi našeho soužití s umělou inteligencí můžete číst i na Novinkách.

Vylepšování lidské kognice: Nové problémy

2017-04-06

5. dubna 2017 jsme organizovali bilaterální schůzku v rámci projektu Vylepšování lidské kognice: Nové problémy (HCENI). Výzkumníci a akademici z oddělení Interakce člověka a stroje a z univerzity Oslo and Akershus University College of Applied Sciences se sešli s dalšími odborníky z českých univerzit a výzkumných institucí, aby diskutovali o možnostech vzájemné spolupráce.

Workshop Smart Glasses

2017-01-19

Pod vedením výzkumných pracovníku oddělení MMI se dne 18. 1. 2017 konal workshop s účastníky studie dlouhodobého nošení brýlí pro rozšířenou realitu Vuzix M100.

Záznamy ze Sázavských meditací

2016-07-28

V letech 2001 až 2011 pořádaly Mezioborové aktivity (Ústav mezioborových studií) tzv. Sázavské meditace, vlastní matematicko-filosofickou sekci v rámci Letní filosofické školy. Naše archivy obsahují i téměř kompletní zvukový záznam těchto rozprav, který průběžně zveřejňujeme na našem YouTube kanálu.

Volná pozice: výzkumný pracovník - tvorba znalostní báze

2016-06-30

Do našeho projektového týmu hledáme člověka s dokončeným VŠ vzděláním (magisterského či inženýrského typu) se zájmem o nové technologie a jejich dopad na člověka a společnost. Nástup na plný úvazek je možný od poloviny srpna. Angličtina v psané i mluvené formě na výborné úrovni nutná.

Přednáška Roberta Cimrmana, Matyáše Nováka a Jiřího Vackáře

2016-05-20

Isogeometric analysis, environment-reflecting separable pseudopotentials and Hamiltonian rank-m updates in electronic structure and total energy calculations

se bude konat v úterý 24. května od 15 hod. v zasedací místnosti budovy C1.

Virtuální crash testy místo figurín ve Studiu 6

2016-05-19

Výzkum našeho týmu se 18. května 2016 představil ve vysílání ČT1! Ředitel NTC Luděk Hynčík ukázal virtuální crashtesty, které místo figurín simulují poranění těla při autonehodě či nehodě na motorce.

Linda Havelková a Ladislav Krofta ve Studiu 6

2016-04-18

Ladislav Krofta, zástupce ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě, a Linda Havelková byli 15. dubna 2016 hosty Studia 6, ranního infoservisu České televize. Mluvili o modelu pánevního dna, který vyvíjíme na našem oddělení, a jeho schopnostech analyzovat riziko poranění během porodu.

Stránka: